Vzpomínky ve vlastní knížce

Fotky v počítači bývají občas jako v trezoru. Víte, že tam jsou, a to je všechno. Návštěvy ale většinou k počítači neusadíte, aby se dívali na stovky vašich fotek ze svatby či z dovolené.

K prezentaci těch nejlepších snímků jsou skvělé volné fotky (10 x 15 cm) většinou ve fotoalbech, pro volnou prezentaci ale doporučuji spíše fotky větší (minimálně 13 x 18 cm), na kterých obsah více vynikne. Zkombinovat fotoalbum a „větší fotky“, pro to je ideální fotokniha. Vše je pohromadě a vytištěné ve foto kvalitě.

Fotokniha Saal-Digital

V dnešní recenzi se budu věnovat fotoknize od Saal-Digital, která nabízí kompletní řešení všech známých foto výstupů, tedy tisk fotografií, fotoknih, fotoobrazů, plakátů, kalendářů a potisky fotodárků. Fotky lze zadat do speciální aplikace Saal Designer, která je stažitelná z firemního webu saal-digital.cz.

Aplikace

Aplikace nabízí řadu možností a variant provedení. Příjemné je, že každá možnost je ihned naceněná, takže se nestane, že byste nekontrolovatelně utráceli a při konečném součtu se zděsili a celou zakázku pak rychle mazali s tím, že jste u počítače strávili zbytečně moc času.

Při zmínce o čase při zadávání fotoknihy je asi na každém, jak svou fotoknihu pojme a kolik jí věnuje v přípravě času. Aplikace nabízí grafickou přípravu od rychlého „naházení“ fotek automaticky až po hraní si s každým detailem, včetně velikostí a umístění fotografie, jednotlivých popisků a textů.

Výhody

Nespornou výhodou je velmi kvalitní provedení fotoknihy a skutečnost, že již do 1200 korun mohu objednat fotoknihu s tvrdými vazbami s matným provedením fotky na titulní straně a celkovém počtu 26 stránek, která přijde za tuto cenu včetně poštovného a ještě pár drobných zbude.

Za knihu se skutečně nikde stydět nemusíte, vypadá velmi luxusně, kvalita fotografií je autentická s podobou fyzicky vyvolaných fotek, je zachována ostrost, barevnost i tisknutelný dynamický rozsah snímku, je to dáno nejen technologií tisku, ale také tím, že jednotlivé stránky jsou vlastně z fotopapíru.

Nevýhody

Různá provedení fotoknih vypadají velmi lákavě. Každou stránkou navíc, každou volbou naskočí cena fotoknihy o kousek výš a poměrně rychle jste v situaci, kdy se vracíte zpět a uvažujete, kterou volbu si odpustit, abyste svou finální knihu přece jen trošku zlevnili.

Pro nacionalisty je určitě důležitá informace, že fotokniha se vyrábí v Německu, nejde tudíž o žádnou českou firmu. Při firemním účtování je ve hře pak DPH, resp. přenesená povinnost. Tudíž je lepší objednávat jako fyzická osoba než jako firma.

Mnoho lidí dává přednost předat peníze, až když drží balík v ruce. Platbu „na dobírku“ ale Saal neumožňuje. Volby při objednávce jsou jen ve způsobu úhrady kartou, tedy před tím, než výrobu započnou. Z pohledu firemní „jistoty“ je to pochopitelný krok, nicméně z pohledu klienta je to méně komfortní.

V recenzích na stránkách firmy klienti často píší o problémech s dopravou, resp. se společností, od které fotoknihu přebírali. Věřím, že to firma již vyřešila, příp. řeší. Nicméně s dodáním přes Českou poštu a volbou „balík do ruky“ problém nebyl vůbec žádný.

Kolik co vlastně stojí

Nabídka fotoknih v měkké, tvrdé i polstrované vazbě je velmi široká, většinou s volitelným počtem stran. Od 26 do 120 stránek u klasické fotoknihy (v závislosti na formátu), od 20 do 36 stránek u knihy s měkkou vazbou (opět dle zvoleného formátu) a od 10 do 26 stránek u fotoknihy s extra tvrdými vnitřními stranami. Ve všech případech jsou fotky tištěné na fotopapíře.

Možno vybírat z mnoha formátů, program nabízí například klasickou fotoknihu 15 x 21 cm (od 599 Kč), 19 x 19 cm (od 749), 21 x 28 cm (od 999 Kč), 28 x 19 (od 899), 28 x 28 (od 1199) nebo 42 x 28 (od 2099). Každá fotokniha nabízí také různá designová řešení, na základě kterých, pak cena pozvolně šplhá vzhůru.

Karel Balcar

This entry was posted in Recenze and tagged , , , , .

Post a Comment

Your email is never published nor shared. Required fields are marked *

*
*